HOME   SKLEPY   KONTAKT
Menu
==============
Informacje ogólne

Informacje dotyczące projektów dla osób niepełnosprawnych

Aktywny samorząd
AKTYWNY SAMORZĄD

Ruszył pilotażowy program dofinansować dla osób niepełnosprawnych "Aktywny samorząd". Jest on swego rodzaju następcą programu "Komputer dl Homera". Teraz to lokalne samorządy obsługiwać będą cały proces wnioskowania i przyznanie dofinansowań dla osób niepełnosprawnych. Żywo interesowaliśmy się tym programem, już w trakcie jego wdrażania byliśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami ośrodków powiatowych. Podczas rozmów z lokalnymi władzami, gromadziliśmy potrzebną wiedzę, którą teraz chcemy się podzielić z każdym kto będzie jej potrzebował. Codziennie rozmawiamy z potencjalnymi beneficjentami programu "Aktywny Samorząd", doradczamy i pomagamy w składaniu wniosków. Nasi Klienci często pytają nas: Czy nowy program stworzony jest z myślą o mnie? Czy mam szanse na uzyskanie dofinansowania na specjalistyczny sprzęt? Jakie urządzenia sprawią, że moje życie będzie łatwiejsze? Odpowiadamy na wszystkie mogące pojawić się pytania, ponieważ mamy wieloletnie doświadczenie na rynku sprzętu aktywizującego społecznie oraz zawodowo osoby niewidome, słabowidzące oraz niepełnosprawne ruchowo.

Program „Aktywny Samorząd” obejmuje następujące obszary wsparcia:
  • - obszar B1 pomoc w zakupie specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem - do kwoty 5000zł; 10% wkładu własnego klienta
  • - obszar B2, pomoc w zakupie urządzeń lektorskich - do kwoty 5000zł; 10% wkładu własnego klienta
  • - obszar B3, pomoc w zakupie urządzeń brajlowskich - do kwoty 12 000zł; 5% wkładu własnego klienta
Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i pomożemy w doborze optymalnego sprzętu pozwalającego na obsługę komputera i komunikację osobie niepełnosprawnej.


Rekomendacje sprzętu/oprogramowania zgodne z wymaganiami programu „Aktywny Samorząd”. POBIERZ

Komputery dla niewidomych – mówiące komputery wyposażone w syntezatory mowy, programy udźwiękowiające, ubrajlawiające i lektorskie.

Komputerowe urządzenia peryferyjne dla niepełnosprawnych ruchowo – powiększone klawiatury, specjalne myszy, notatniki, klawiatury i drukarki brajlowskie oraz inny, profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny.

Programy dla niewidomych, które obsługują syntezatory mowy i brajlowskie urządzenia.

Programy dla niedowidzących – powiększające obraz na ekranie monitora

Udźwiękowione telefony komórkowe lub palmtopy obsługiwane za pomocą programów: Mobile Speak, Pocket Hal i Mobile Speak Pocket.

Urządzenia lektorskie: Multilektor – wyspecjalizowane zestawy komputerowe służące do odczytu informacji normalnie niedostępnych dla niewidomych.

Mówiące notatniki brajlowskie: PAC Mate – elektroniczni asystent niewidomych: czytanie książek, Word, Excel, inżynierski kalkulator, odtwarzanie muzki, Internet.

Przenośne powiększalniki: Compact, Monomouse, Traveler, Clearnote – małe i proste w obsłudze.

Stacjonarne powiększalniki: ClearView – rewolucyjne rozwiązania przeznaczone dla osób słabowidzących.

Mówiące urządzenia codziennego użytku – waga, ciśnieniomierz, miarka, poziomica, tester kolorów itp.


Copyright by www.d4u.glt.pl